Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par veselības aprūpes reformu Latvijā

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) cer, ka ministru maiņa Veselības ministrijā neapturēs līdzšinējo valdības apņēmību veikt būtiskas reformas Latvijas veselības aprūpē un ne tikai "atrast" kārtējos papildus līdzekļus valsts veselības aprūpes sistēmas sabrukuma palēnināšanai, bet, brīvi citējot Latvijas bankas prezidentu I. Rimševica kungu, "… strādāt politikā ne tikai tā, lai pārvēlētos nākošajās vēlēšanās, bet arī paveiktu ko nozīmīgu Latvijas un tās iedzīvotāju labā…". LRPOA neuzskata, ka sabiedriskai profesionālai organizācijai būtu jādod padomi valsts vadītājiem jaunā veselības ministra izvēlē un var tikai cerēt, ka ministrs nebūs kādas noteiktas ārstu specialitātes, vienas ārstniecības iestādes vai kāda valsts reģiona "ķīlnieks". LRPOA vienīgi cer, ka jaunais veselības ministrs būs gatavs ņemt vērā pašas Veselības ministrijas valsts sekretāru izveidotās plašās rehabilitācijas profesionālo organizāciju un Veselības ministrijas struktūrvienības pārstāvošās "Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu izvērtēšanas un priekšlikumu izstrādes" darba grupas priekšlikumus rehabilitācijas medicīnas nozarei, kas ir jāsagatavo un jāiesniedz Veselības ministrijā līdz š.g. septembra beigām.

 

LRPOA uzskata, ka pirmkārt ir jāizvērtē priekšlikumi jau esošā rehabilitācijas medicīnas finansējuma racionālai izmantošanai noteiktu rehabilitācijas rezultātu sasniegšanai uz objektīvu kritēriju pamata rehabilitācijai atlasītiem pacientiem, nevis Nacionālajam veselības dienestam (NVD) jāturpina pēc neskaidriem kritērijiem atlasītu pacientu rehabilitācijas procesa apmaksai izmantojot neadekvāti zemus tarifus nesamērīgi garu šo pakalpojumu gaidīšanas rindu apstākļos. LRPOA uzskata, ka valsts finansējums pirmkārt jāparedz to rehabilitācijas pakalpojumu apmaksai, kas ir nepieciešami noteiktā ārstniecības etapā, bet ir pārāk dārgi vairumam Latvijas iedzīvotāju- multiprofesionālai rehabilitācijai stacionārā vai dienas stacionārā un ir pacientiem nepieciešami slimību ārstēšanas rezultātu nostiprināšanai atbilstošu funkcionēšanas rezultātu sasniegšanai - invaliditātes un darba spēju zaudējuma novēršanai. Rehabilitācijas medicīnas un fizikālās terapijas pakalpojumu apmaksas veikšana no valsts veselības budžeta līdzekļiem, kuru cenas nav pārāk augstas un kopumā atbilst Latvijas iedzīvotāju pirktspējai, ir risināma tālākās reformas ietvaros.

 

Kā īpaši svarīgas ir multiprofesionālās rehabilitācijas medicīnas programmas mērķtiecīgai pacientu atgriešanai darbā maksimāli īsos termiņos pēc akūtas ārstēšanas. LRPOA uzskata, ka šis ir īpaši svarīgs rehabilitācijas medicīnas virziens, kas ir attīstāms cieši sadarbojoties Veselības un Labklājības ministrijām. Pacientiem, kuriem slimības rezultātā iestājas invaliditāte, ir jāveicina viņu mobilitāti, pašaprūpe un komunikācijas spējas, lai panāktu šiem pacientiem nepieciešamo aprūpes pakalpojumu apjoma mazināšanu no valsts, pašvaldību un piederīgo puses. Kā īpaši svarīga programma ir bērnu rehabilitācija ar iegūtiem vai iedzimtiem funkcionēšanas traucējumiem, kuru attīstības nodrošināšana pieaugot ļautu pēc iespējas integrēties sabiedrībā. Šobrīd valsts atbalsts daudzos gadījumos ir maz koordinēts un prasa ļoti lielu resursu ieguldījumu no bērnu vecāku puses.

Otrkārt, LRPOA uzskata, ka reformas ietvaros pēc iespējas ātrāk ir jāveic būtiski uzlabojumi stacionāro un ambulatoro rehabilitācijas pakalpojumu pieejamībā reģionālo daudzprofila un universitāšu slimnīcu struktūrā, kas būtiski uzlabos atlasi mērķtiecīgai tālākajai rehabilitācijai un varētu nodrošināt metodisko atbalstu reģionos rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem un veicinātu centralizēti pārraugāmu rindu veidošanu uz rehabilitācijas pakalpojumiem. LRPOA ir pārliecināta, ka tas, ka no trīs universitātes slimnīcām tikai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ir savs rehabilitācijas medicīnas stacionārs, bremzē mērķtiecīgu rehabilitācijas pacientu rehabilitācijas organizāciju un jauno speciālistu apmācību.

 

LRPOA arī uzskata, ka ir jāmaina rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas organizācija paplašinot tiešu rehabilitācijas pacientu pieejamību funkcionālajiem speciālistiem vienlaikus izvērtējot šādas pieejas kritērijus un šo speciālistu atbildību par viņu izvirzīto rehabilitācijas mērķu sasniegšanu.

 

Ar cieņu,

Prof. Aivars Vētra

LRPOA prezidents,

VM galvenais speciālists Fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā