Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"  Valdes sastāvs: Elīna Cauna - Ņitavska, valdes priekšsēdētāja Santa Grīnfelde, valdes priekšsēdētājas vietniece Mārtiņš Etkins, valdes loceklis Rūta...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Mediķi Levitam uzsver, ka veselības aprūpes finansējums ir valsts drošības un attīstības jautājums

 Rīga, 3.marts, LETA. Veselības aprūpes finansējums ir valsts drošības un attīstības jautājums, šodien tikšanās lakā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu pauda mediķi. Kā aģentūru LETA informēja mediķu organizācijās, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA), Latvijas Māsu asociācija (LMA) un Latvijas Vecmāšu asociācija (LVA) šodien tikās ar Levitu, lai pārrunātu veselības nozares aktuālos jautājumus. Tikšanās laikā mediķu profesionālās organizācijas uzsvēra, ka veselības aprūpes finansējums ir valsts drošības un attīstības jautājums.


"Aktuālā situācija pasaulē uzskatāmi apliecina, ka pienācīgas veselības aprūpes nodrošināšana ir ne tikai katras valsts, bet arī globāla atbildība. Mūsdienās mums jābūt spējīgiem atvairīt gan militārus uzbrukumus, gan slimības, tāpēc civilizētas valstis vienlīdz investē gan aizsardzībā, gan veselības aprūpē," tikšanās laikā uzsvēris LJĀA valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Tikšanās laikā mediķi norādīja, ka viens no valsts uzdevumiem ir nodrošināt veselības aprūpes pieejamību visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi no viņu ienākumiem un veselības stāvokļa. Ieguldījums sabiedrības veselības aprūpē ir valsts ieguldījums tautsaimniecības un cilvēces attīstībā.

"Tiesības uz veselības aprūpi ir cilvēka tiesības, kas noteiktas Satversmē. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD), Pasaules Banka un Pasaules Veselības organizācija stingri iesaka valstīm nodrošināt veselības aprūpi visiem iedzīvotājiem, tos nešķirojot pēc nomaksāto nodokļu apjoma. Vienlīdzība veselības aprūpes saņemšanā ir ieguldījums ne tikai sabiedrības veselības, bet arī valsts demokrātijas stiprināšanā," norādījusi LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.


Asociāciju pārstāvji arī uzsvēra, ka Latvijas veselības aprūpes kritiskais stāvoklis katru dienu atstāj sekas uz valsts ekonomiku un izaugsmes iespējām nākotnē.


Saskaņā ar 2018.gada datiem veselības aprūpes pakalpojumu vidējais gaidīšanas laiks Latvijā esot dramatisks - ambulatorie izmeklējumi un terapija ir jāgaida 36 dienas, bet speciālista konsultācija - 71 diena. Lai saņemtu dienas stacionāru pakalpojumus, pacientam ir jāgaida 147 dienas, bet ambulatorā rehabilitācija - 345 dienas.


To lielā mērā izskaidro nepietiekamais mediķu skaits, piemēram, Latvijā uz 1000 cilvēkiem ir tikai 3,2 ārsti un 4,6 māsas. Vienlaikus Igaunijā tie ir 3,4 ārsti un 6,2 māsas, bet Lietuvā - 4,5 ārsti un 7,8 māsas. Latvijā pašlaik trūkst vismaz 200 ārstu un 3500 māsu.
"Neviens Latvijā nezina patieso profesijā māsa strādājošo skaitu, jo esošie ārstniecības personu reģistra dati nav ticami. Māsas Latvijā vismaz desmit gadus ir strādājušas vairāk nekā divas slodzes, saņemot normālā darba laika atalgojumu, kas ir zemākais OECD valstu grupā. Tāpēc daudzas māsas ir bez savas ģimenes. Māsām nav laika privātajai dzīvei, jo viņām tikpat kā nav brīvdienu. Jaunā paaudze nav "ataudzēta", jo ik gadu pensionējas aptuveni 10-12% strādājošo māsu, bet klāt pienāk tikai aptuveni 3%," tikšanās laikā norādījusi LMA prezidente Dita Raiska.


Tikmēr Valsts prezidenta kanceleja aģentūru LETA informēja, ka Levits atzinīgi novērtējis nevalstisko organizāciju aktīvu iesaistīšanos darba grupā, kas vērsta uz veselības sistēmas sakārtošanu.
Levits atzinis, ka veselības nozarei, to sakārtojot, nepieciešams lielāks finansējums, bet tas būs politisks jautājums, kur iegūt līdzekļus, tos sabalansējot ar valsts ekonomiskās izaugsmes tempiem. Abas puses bija vienisprātis, ka nodokļu maksājumi ir būtisks veids, kā godprātīgi sabiedrība iesaistās valsts kopējā budžeta veidošanā.


Valsts prezidents piekrita Latvijas Māsu asociācijas vadītājai, ka vislielākais atbalsts šobrīd ir nepieciešams māsām, raugoties uz algu reformu veselības aprūpes sistēmā.
Latvijas Jauno ārstu asociācija tikšanās laikā īpašu uzmanību pievērsa ar rezidentūru saistītajiem jautājumiem, uzsverot, ka maksas rezidentūra kropļo situāciju nozarē, kā dēļ valsts iespējas nodrošināt ar pietiekamu skaitu ārstu nozarēs, kur ir maksas rezidentūra, ir nepietiekamas.


Latvijas Vecmāšu asociācijas vadītāja Vija Bathena-Krastiņa uzrunāja tematu par vecmāšu lielāku integrāciju primārajā veselībā, uzsverot profilakses nozīmi sabiedrības veselībā un ģimeņu labklājībā. Tam traucē atsevišķas pretrunas normatīvajos aktos.
Levits un Bathena-Krastiņa bija vienisprātis, ka vecmātēm ir liela loma ģimeņu veselībā un no sistēmas, kas paredzētu ciešāku sadarbību starp ģimenes ārstu praksēm un vecmātēm, iegūtu visa sabiedrība.
Tikmēr Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) prezidents Aivars Vētra aģentūru LETA informēja, ka apvienība augsti novērtē Levita rasto iespēju tikties ar mediķu profesionālajām organizācijām un uzklausīt meidķu viedokli un priekšlikumus attiecībā uz valsts finansējumu veselības aprūpei.


Vienlaikus LRPOA pauž nožēlu, ka uz šo tikšanos nav aicinātas rehabilitācijas speciālistus pārstāvošās profesionālās organizācijas, jo bez jau kolēģu minētajām problēmām, LRPOA uztrauc "plaisa" kas pastāv starp ārstniecisko un sociālo pakalpojumu sniedzējiem gadījumos, kad pat izārstēta slimība atstāj paliekošas sekas uz pacientiem.
Cerot, ka šāda Valsts prezidenta tikšanās ar mediķu profesionālajām organizācijām nav pēdējā, LRPOA aicina nākamās tikšanās laikā sarunās pieskarties arī šiem sociāli -medicīniskajiem aspektiem un dzirdēt arī kādu Valsts prezidenta viedokli par daudzu gadu gaitā samilzušo veselības aprūpes problēmu risinājuma ceļiem.