Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"  Valdes sastāvs: Elīna Cauna - Ņitavska, valdes priekšsēdētāja Santa Grīnfelde, valdes priekšsēdētājas vietniece Mārtiņš Etkins, valdes loceklis Rūta...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par RAKUS rehabilitācijas speciālsitu priekšlikumiem

Par RAKUS rehabilitācijas speciālsitu priekšlikumiem
Tiekoties ar Latvijas  Onkoalianses pārstāvjiem 25.02.2021.

RAKUS rehabilitācijas speciālistu ierosinājumi:

1) Onkoloģiskajiem pacientiem ir jānodrošina iespēja konsultēties ar FRM ārstu (funkcionālo speciālistu??) vienlaikus ar diagnoses uzstādīšanu un ārstēšanas plānu sagatavošanu – prehabilitācijas veidā attiecībā uz paredzamajiem funkcionēšanas ierobežojumiem gan sakarā ar onkolģisko slimību, gan ārstēšanas blaknēm atbilstoša individuāla rehabilitācijas plāna sagatavošanai;

 

2) Šai nolūkā ir jānodrošina Onkokonsilijos arī rehabilitācijas speciālistu piedalīšanās ārstēšanas, rehabilitācijas un aprūpes plānu ‘’harmonizēšanai’’;

3) Kopā ar NVD ir jānodrošina resursi RAKUS onkoloģiskās ārstēšanas apjomiem atbilstošu rehabilitācijas pakalpojumu apjomu nodrošināšanai RAKUS Rehabilitācijas klīnikā:

- Prehabilitācijas konsultācijām un potenciālā rehabilitācijas plāna sastādīšanai

- Akūtās un agrīnu subakūtās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai - operētajiem, ķimioterapiju un radioloģiskās ārstēšanas saņēmējiem,

- Funkcionēšanas novērtēšanas un saņemto rehabilācijas pakalpojumu kopsavilkuma sagatvošanai un tālāko rehabilitčijas mērķu un plānu formulēšanai pacientu izrakstot,

- Subakūtās stacionārās un ambulatorās t.sk. dienas stacionārā rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai RAKUS Rehabiltācijas klīnikā

4) Vienlaikus ar rehabilitācijas paskaķumu palānošanu ir jāņodrošina adekvāti tarifi rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā;

5) Vienlaikus ar uzlabojumiem pacientu rehabilitācijā ir jānodrošina funkcionēšanā ierobežotu onkoloģisko slimnieku aprūpes organizācijas pilnveidošanu atseviškos aspektos:

  • Dažādu t.sk. uz digitālām, tehnoloģijām balstītu palīgtehnoloģiju ieviešana pacientu aprūpē:

-        Digitālas un mehanizētas guļošu pacientu aprūpes tehnoloģijas – groziītāji, pacēlāji u.tml.

-        Rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai atbilstošas funkcionālās gultas,

  • ‘’Klepus mašinas’’, trenažieri lietošanai gultā u.c.;
  • Alternatīvās komunikācijas palīgtehnoloģiju ieviešana Rehabilitācijas klīnikā pacientu saziņai ar personālu
  • Komunikācijas uzlabošanā ar pacientiem t.sk. sakarā ar epidemioloģiskajiem stacionāro pacientu ierobežojumiem tikties ar piederīgajiem:

-        Māsu un māsu palīgu apmacība dažādu modeļu mobilo telefonu lietošanā un aprūpē to papildinot ar IT struktūrvienības speciālistu atbalstu sarežģītākos mobilo telefonu darbības traucējumu gadījumā, kas trauc;ē pacientiem sazināties ar saviem piederīgajiem,

-        Speciālu uz statīviem novoetotu planšešu datoru nodrošināšana nodaļās ar (līdzīgu tehnisko risinājumu kā Vigo aplikācijas insulta pacientiem !) telefona vai interneta sakaru nodrošināšanai ar tuviniekiem tiem pacientiem, kas kādu iemeslu dēļ nespēj satvert un izmantot savu mobile telefonu-         

Kvalitatīvu bezmaksas interneta sakaru nodrošināšana stacionārajās nodaļās un mobilo telefonu lādēšanas staciju izvietošana nodaļās; 

Ar cieņu, Aivars Vētra
25.02.2021.